Jdi na obsah Jdi na menu
 


Co nevíte o odboru Sportu pro všechny

Odbor Sportu pro všechny je členem tělovýchovné jednoty DIOSS Nýřany, jejímž je největším oddílem.

 

Odbor v duchu svého názvu zajišťuje pro širokou nýřanskou veřejnost možnost sportovního vyžití pro všechny věkové kategorie, u nás cvičí už nejmenší děti ve věku kolem dvou let, až po ty dříve narozené.

 

Také sportovní náplň je velice rozmanitá, cvičení s hudbou, gymnastika, atletika, cvičení a pobyt v přírodě, rekreační sporty, zdravotní cvičení. Naši cvičenci se účastní okresních a krajských soutěží , popřípadě i republikových finále .

 

Dobře známé jsou i další aktivity určené pro širokou veřejnost, jakými jsou například Pohádkový les, letos připravujeme 24. ročník, Maškarní karneval pro nejmenší , Mikulášská besídka a další.

 

Jako vzpomínku na bývalou dlouholetou náčelnici Sokola pořádáme jako jedni z mála v Plzeňském kraji soutěž ve sportovní gymnastice - Memoriál Marie Liškové.

 

V neposlední řadě pravidelně pořádáme Tělovýchovné akademie, při nichž chceme seznámit veřejnost s dalším okruhem činnosti, kterým je tvorba pohybových skladeb. Naše cvičitelky jsou autorkami řady vystoupení, s nimiž úspěšně reprezentují naše město při řadě krajských i republikových soutěží a přehlídek.